MCC: Součinnost ve vícečlenné posádce

Součinnost ve vícečlenné posádce

Cílem kurzu je naučit uchazeče optimalizovat procesy komunikace, týmové spolupráce a rozhodování během všech fází letu. Součinnost ve vícečlenné posádce se nezapisuje do licence, pilot obdrží certifikát potvrzující úspěšné absolvování MCC výcviku. Kurz je zpravidla vyžadován u přijímacího pohovoru na pozici dopravního pilota.

Cena od: 60.000,- Kč

(Orientační cena na českém trhu)

Letecké školy v Česku a na Slovensku

Lokalita: Benešov (LKBE)

Lokalita: Praha – Letiště Václava Havla (LKPR)

DSA

Lokalita: Hradec Králové (LKHK)

Lokalita: Ostrava – Mošnov (LKMT)

Lokalita: Praha

Lokalita: Praha – Letňany (LKLT)

Lokalita: Německo, Berlín

Letecké školy v zahraničí (EU&UK)

Lokalita: Irsko, Dublin

Lokalita: UK, Cardiff

Lokalita: UK, Cambridge & Stratford upon Avon

Lokalita: Oxford, Brusel, Madrid, Melbourne

Lokalita: UK, Southampton

Lokalita: Španělsko, Jerez

Kurz MCC mohou zahájit všichni držitelé platné CPL licence s přístrojovou doložkou pro vícemotorová letadla (ME/IR). Dále je podmínkou ICAO angličtina Level 4 nebo vyšší.

Piloti čekající na vydání licence Úřadem pro civilní letectví mohou kurz MCC zahájit po doložení potvrzení o úspěšném absolvování zkoušky dovednosti pro získání průkazu CPL s doložkou ME/IR.

Absolvování kurzu součinnosti ve vícečlenné posádce opravňuje pilota začít typovou kvalifikaci na vícepilotní letadlo (MPA – multi pilot aeroplane).

Předpis umožňuje začít typovou kvalifikaci (type rating) na vícepilotní letadlo i bez MCC kurzu. Podmínkou je nálet minimálně 500 hodin ve vícepilotním provozu na jednopilotním letounu. Většina aerolinií však MCC kurz bez ohledu na zkušenosti pilota vyžaduje.


Simple Share Buttons