Jak se stát sportovním pilotem letounů?

Sportovní létání, obecně označované jako “všeobecné letectví”, “létání pro zábavu” nebo “rekreační létání”, se v České republice těší velké oblibě. Dle dostupných informací je v Česku více než 8000 pilotů, kteří drží některou z licencí vhodných pro sportovní létání. Jak se zařadit mezi ně?

Na úvod je dobré zmínit, že piloti – i ti sportovní – by měli být v dobrém zdravotním stavu a psychické kondici. To ověřují pověření letečtí lékaři. Lékařské prohlídky jsou rozděleny do tzv. tříd. Pro sportovní létání postačuje 2. třída zdravotní způsobilosti, jejíž standardy zpravidla splňuje každý člověk s běžným zdravotním stavem, mnohé zdravotní indispozice jsou tolerovány.

Pokud pomineme létání s balónem nebo rogalem, je zde několik možností – pilotních průkazů – které lze k rekreačnímu létání v letounech využít:

Pokud v budoucnu uvažujete o kariéře profesionálního pilota, doporučuji rovnou začít výcvikem PPL (A), který je vstupním bodem pro další licence potřebné k pilotáži dopravního letadla. V případě jakýchkoliv dotazů k výcviku mě neváhejte kontaktovat buď přímo zde na webu, nebo na Facebook stránce Pilotni.cz.

Kam dál? Přečtěte si články o pilotním výcviku:

Medical Class 1 ve Vídni

Jak probíhá vyšetření pro získání Medical Class 1 ve Vídni

Výcvik v aeroliniích

Výcvik v aerolinkách: Co je to typová kvalifikace, base training a line training?

Typová kvalifikace v East Midlands

Typová kvalifikace v East Midlands – Starter Pack


Simple Share Buttons