Compass Test

Compass Test (COMputerized Pilot Aptitude Screening) je v letectví rozšířená metoda testování psychometriky a motoriky pilotů nebo řídících letového provozu. Testování probíhá na počítači prostřednictvím specializovaného softwaru. Ten předkládá uživateli různé úkoly zaměřené na testování různých dovedností.

Software umožňuje základní test pod názvem Basic Compass Test (někdy také označován jako Ab-Initio) nebo pokročilý test pod názvem Advanced Compass Test. Obsahem jednotlivých verzí jsou úkoly níže:

Basic Compass Test

Advanced Compass Test

Test je možné absolvovat v angličtině nebo mandarínské čínštině. Během plnění úkolů jsou využívány základní ovládací prvky počítače – monitor, klávesnice, myš – a pomocné prvky jako sluchátka, joyistick nebo pedály. Úkoly jsou časově omezené a jeden test trvá zpravidla 2 hodiny.

Compass Test používá u výběrových řízení celá řada leteckých společností po celém světě. Jmenovitě například Emirates nebo British Airways. V České Republice metodu využívá společnost AeroJOB nebo Travel Service.

Mezi konkurenční nástroje patří například Pilot Aptitude Test, který nabízí testovací software na podobném principu. Výhodou je to, že si tento test může na webové stránce za poplatek každý sám vyzkoušet online, což u Compass Testu možné není. Pro testování řídících letového provozu je pak v praxi často používán tzv. PILAPT test, který byl primárně také vyvinut jako software pro testování pilotů.

Líbí se vám článek? Podělte se o něj s ostatními
0

Simple Share Buttons